Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 4 людини

Річний звіт про роботу закладу

Дата: 18 січня 2019 о 10:02, Оновлено 1 листопада 2023 о 13:50

ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ №1 (ЯСЛА-САДОК) «ДЗВІНОЧОК»

КЛЕСІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

САРНЕНСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

34513,  вул. Незалежності, 47 А, с. Карпилівка Сарненський р-н Рівненська обл..

 

З В І Т

Директора закладу дошкільної освіти №1 (ясла-садок) «Дзвіночок»

Никончук Алли Миколаївни

про роботу закладу у 2022-2023 навчальному році

29.06.2023

Шановні колеги, батьки, гості!

Ось і закінчився ще один навчальний рік. Для всіх нас він був дуже несподіваним та складним,адже 24 лютого 2022 року розпочалася війна. Таким чином наше життя розділилося до війни та після.

Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005р. № 55  зміст звіту зроблений на підставі Листа МОН від 20.04.2005  № 1/9-189  «Про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед колективом  та громадськістю».

 

 Мета: подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління закладом дошкільної освіти, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень запровадження колегіальної етики управлінської діяльності директора.

Головними завданнями мого звіту, як засобу  інформування громадськості є:

  • Підвищення відкритості діяльності закладу дошкільної освіти;
  • Задоволення інформаційної потреби різних груп користувачів: це і батьки, і педагоги, і засоби масової інформації, та органи влади;
  • Створення інформаційного забезпечення ринку освітніх послуг в   ЗДО;
  • Залучення ресурсу «довіри і підтримки» до закладу дошкільної освіти «Дзвіночок».

У своїй діяльності протягом звітного періоду я як директор ЗДО керувалася посадовими обов»язками,  основними  положеннями  Закону  України « Про  освіту», «Про  дошкільну  освіту»,  Концепції  дошкільного  виховання  в  Україні, Статутом ЗДО  та  виконуючи  план  роботи  на 2022/2023 навчальний  рік, колектив    закладу дошкільної освіти №1 «Дзвіночок»  на  протязі  року  працював  творчо  та  відповідально.

Відповідно до законодавства я здійснювала загальне керівництво і контроль за діяльністю закладу дошкільної освіти, діяла від імені закладу, представляла його в державних та інших органах, установах та організаціях.

Цей нелегкий рік нам довелося працювати в складних умовах, адже були зміни у структурі навчального року, коли запроваджувалися різні форми організації освітнього процесу, не тільки у зв»язку з карантинними заходами, а й введенням воєнного стану в Україні.

Хочу зазначити, що робота керівника і колективу нероздільні, в чомусь керівник направляє колектив, а в чомусь частіше саме колектив підштовхує директора до вирішення багатьох питань організації освітньої діяльності закладу. Тому звітуючись про свою роботу, я спираюсь на роботу всього колективу та його структурних підрозділів.

Розділ І

  1. Організаційно-правові засади діяльності  ЗДО «Дзвіночок»

Заклад дошкільної освіти №1 «Дзвіночок» Клесівської селищної ради загального розвитку розпочав свою діяльність у 2010 році.  Будівля закладу знаходиться в двоповерховому приміщенні та розрахована на  90 місць для дітей раннього та дошкільного віку. На даний час функціонує 6 груп: 2 групи - раннього віку, 4 групи – дошкільного віку; 4 групи з денним перебуванням та 2 групи з короткотривалим. На початку навчального року ЗДО відвідували 78 дошкільнят,  у зв’язку з воєнною агресією, деякі діти разом з батьками виїхали за кордон та не повернулися до цього часу. На закінчення навчального року ЗДО відвідує 78 дітей.  Режим роботи - п’ятиденний 10,5 годин в день. Заклад працює з 7.30 до 18.00 год., вихідні дні – субота, неділя та святкові.   

 Юридична адреса:       34513

                                        вул. Незалежності, 47А

                                        с. Карпилівка

                                        Сарненський район

                                        Рівненська область

Заклад дошкільної освіти «Дзвіночок» у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України  «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний  заклад України, іншими нормативно-правовими актами, Статутом   ЗДО «Дзвіночок» (нова редакція), дата реєстру 20.03.2023 р., Колективним договором між адміністрацією та трудовим колективом ЗДО «Дзвіночок» від 09.09.2022 р., Правилами внутрішнього розпорядку,  посадовими та робочими інструкціями, Листами МОН № 1/3845-22 від 02.04.22 року «Про рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні», від 27.07. 2022 № 1/8504-22 «Методичні рекомендації про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2022/2023 навчальному році»

Навчальний рік у закладі дошкільної освіти починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня до 31 серпня  - оздоровчий період.

Заклад дошкільної освіти «Дзвіночок» здійснює свою діяльність відповідно до  плану роботи, який складається на навчальний рік та період оздоровлення.

       План роботи схвалений педагогічною радою закладу (протокол №1 від 30.08.2022) та затверджений  директором ЗДО.

Основним компонентом надання дітям якісних освітніх послуг у цьому навчальному році це:

• забезпечення психологічної та фізичної безпеки всіх учасників освітнього процесу.

       Освітній процес закладу спрямований на вирішення головної мети «Виховання здорової, гармонійно розвиненої особистості, підготовка дошкільнят до навчання в НУШ» виконуючи завдання освітньої  програми  «Українське дошкілля» та  оновленого Базового компоненту дошкільної освіти.

 У 2022/2023 навчальному році педагогічний колектив працював над головними завданнями, визначеними на рівні держави та науково-методичною проблемою закладу:

-Формування та розвиток особистісної системи цінностей у дітей засобами гуманістичної педагогіки через використання в роботі з дітьми досвіду, методичних поглядів та переконань Василя Сухомлинського .

та  реалізацією пріоритетних завдань ЗДО:

  1. Продовжувати роботу з наступності, взаємодії в педагогічному процесі закладу дошкільної освіти і початкової школи для створення єдиної динамічної та перспективної системи.
  2. Розвивати професійну компетентність педагогів щодо формування ціннісних орієнтацій особистості через впровадження різних інноваційних форм методичної взаємодії та ІКТ технологій.
  3. Розвивати креативність дітей дошкільного віку в процесі художньо-естетичної образотворчої діяльності.
  4. Формувати у дошкільників модель поведінки, орієнтовану на сталий спосіб життя.
  5. Продовжувати організовувати самостійну художню діяльність дітей як засіб розвитку творчих здібностей.

Враховуючи безпекову ситуацію у нашому регіоні заклад працював у очному форматі 01.12.2022 року.  У закладі створені умови для навчання і виховання дітей в умовах воєнного стану в Україні. Відповідно до Рекомендацій щодо організації укриття в об’єктах фонду захисних споруд цивільного захисту персоналу та дітей (учнів, студентів) закладів освіти (Додаток до листа ДСНС від 14.06.2022 № 03-1870/162-2) облаштовано укриття у підвалі приміщення закладу. Всі вікові групи знаходяться в укритті окремо та забезпечені відповідно до вимог методичних рекомендацій. Розроблено інструкції для працівників: ІНСТРУКЦІЯ № 27 щодо дій в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру; Алгоритм дій за сигналом «Повітряна тривога!»,  Алгоритм дій щодо укриття у приміщенні ЗДО та проведено інструктаж-практикум щодо дій персоналу під час повітряної тривоги, тобто створено безпечне середовище для перебування дітей в закладі. На жаль, приходилось переривати освітній процес через неодноразові повітряні тривоги.

Для оптимального рухового режиму є в наявності музичний зал (він же і фізкультурний),  ігрові майданчики.

Групові приміщення забезпечені необхідним обладнанням (на 50%), іграшками (на 50%), посібниками, навчально-методичною літературою (на 80%) згідно типового переліку обов’язкового обладнання, навчально-наочних посібників та іграшок. У кімнатах дотримується температурний режим, виконуються правила техніки безпеки.

       Територія дошкільного закладу відповідає санітарним нормам, її площа становить 0,3 га. Заклад має огорожу, зеленні насадження, квітники.

Оновлений інтер’єр всіх групових приміщень відповідає санітарно-гігієнічним і художньо-естетичним вимогам, відповідно до Санітарного регламенту.      

 Світлий музично-спортивний зал частково обладнаний для проведення музичних занять з дітьми, розваг, свят: піаніно, музичний центр. Для фізкультурних занять: швецька стінка, гімнастичні лави, м’ячі, обручі, скакалки та інший спортивний інвентар.  Стіни залу естетично оформлені, змінюється посезонно та з урахуванням тем свят, що проводяться.

2. Кадрове забезпечення

          Роботою закладу «Дзвіночок» керує Никончук Алла Миколаївна з 2010 року, маю  повну  вищу педагогічну освіту, педагогічний стаж 20 років.

        ЗДО повністю укомплектований педагогічними кадрами:  1 директор, 1 вихователь-методист по сумісництву, 10 вихователів, 1 музичний керівник,  1 інструктор з фізкультури по сумісництву. Усього 12 педагогів та 15 – обслуговуючого персоналу.       

Керівний склад сформовано у наступному складі:

  • Директор ЗДО   Никончук А. М., вища освіта  20 років педагогічного стажу, на посаді директора – 12 років;
  • Вихователь-методист Левчук М.Д., вища освіта, 10 років педагогічного стажу, на посаді вихователя-методиста – 3 роки.

ЗДО забезпечений педагогічними кадрами згідно  штатного розпису, праця педагогів упорядкована відповідно до нормативних норм, передбачених колективним договором. Порівняльний аналіз кількісного та якісного складу педагогічних працівників свідчить про стабільність колективу та його творчий потенціал.

       В закладі  дошкільної освіти постійно проводиться аналіз кваліфікаційного рівня педагогів та удосконалюється  розвиток творчого потенціалу кожного педагога, створюються  організаційні умови для безперервного фахового підвищення кваліфікації педагогів.

Проведена чергова атестація педагогічних працівників.

Результативність атестації педагогічних працівників закладу

у 2022/2023 навчальному  році

№ з/п

Категорія педагогів

Рівень атестаційної комісії

І рівня

ІІ рівня

1.

Микосянчик Наталія Василівна

вихователь

Відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст»

Встановлення 11 тарифного розряду

_

3.

Овейчик Галина Анатоліїна

 вихователь

Встановлення кваліфікаційної категорії «спеціаліст другої категорії»

-

З метою підвищення педагогічної майстерності педагогів, спрямовуючи освітній процес на  виконання головних завдань, дирекцією були сплановані та проведені протягом навчального року різні форми методичної роботи а саме: засідання педагогічної ради (настановча) «Беремо педагогічний старт в умовах сьогодення»» (серпень 2022); «Гра як джерело розвитку дошкільників» - педагогічна рада  (листопад 2022); «Патріотичне виховання дошкільнят в умовах сьогодення», педрада-консиліум (січень 2023);  «Аналіз стану освітньо-виховної роботи з дітьми за 2022-22023 навчальний рік», підсумкова педрада (травень 2023).

Робота педагогічних рад була проведена на науковій основі. Педагоги обмінювалися досвідом своєї роботи, активно включалися до обговорення «за круглим столом», інформували, аналізували, звітували про власні здобутки.

Важливими формами підвищення рівня педагогічної майстерності педагогів ЗДО є участь у проведенні:

- «круглий стіл» «Форми і методи правового виховання дошкільників в сучасному закладі»  (листопад 2022);

- семінар-практикум «Організація роботи з безпеки життєдіяльності дітей в умовах воєнного стану» (грудень 2023);

-  майстер-клас вихователя Микосянчик Н.В. «Нетрадиційні техніки малювання» (лютий 2023).

- ділова гра для педагогів «З Україною в серці» вихователь Овейчик Г. А.

Всі методичні форми роботи з кадрами були  проведені згідно плану роботи ЗДО на 2022/2023 н.р..

Протягом 2022/2023 навчального року на високому методичному рівні були проведені заняття та інші форми роботи з дітьми:

- комплексне заняття «Чудова українська мова» (листопад 2022, вихователь Овейчик Г. А.).;

- інтегровані  заняття «Пізнаємо світ» -  (січень  2023, вихователі Тимошицька І.Г., Мартинюк Л.О. );

- розвивальні ігри у ІІ половину дня «Малечі про цікаві речі» - (жовтень 2022, вихователі Макарицька М. В., Гайдим Я. А.);

- заняття-квест з логіко-математичного спрямування (лютий 2023, вихователь Микосянчик Н. В.);

- ігрова діяльність «Ігри з водою» - (квітень 2023, вихователь Мартинюк Л.О.)

Проведення педагогічних читань, консультацій (щоквартально) та індивідуальних  консультацій  (за потребою). Проведення  цих заходів допомогло колективу на належному рівні вирішити головні завдання річного плану роботи.

Але під час підготовки та проведення даних заходів виникали певні труднощі:

- не всі педагоги брали  активну участь в обговореннях, проявили безініціативність та формально ставились  до виконання поставлених  перед ними завдань через  недостатній рівень підготовки у вузах,  малий досвід роботи та  небажання;

- низький рівень самоосвітньої роботи деяких вихователів, відсутність її результативності через   небажання   підвищити свій рівень кваліфікації.

Згідно плану роботи ЗДО  на 2022/2023 навчальний рік у закладі було проведено конкурс на кращу підготовку груп до нового навчального року (серпень 2022),  де  педагоги всіх вікових груп сумлінно та творчо підійшли до створення освітнього та безпечного середовища, в підсумку -  не були визначені переможці.

В цілому рівень та результативність методичної роботи в ЗДО «Дзвіночок» за 2022/2023 навчальний рік можна відзначити як достатній.

Проведена системна та послідовна управлінська, методична  та організаційно-педагогічна робота сприяла успішному виконанню поставлених завдань на навчальний рік.

3. Матеріально-технічна  та навчально-методична база

      Керуючись  основними державними документами, що регламентують діяльність закладу, педагоги спільно з батьками продовжували працювати над оновленням та поповненням  ігрового предметно-розвивального середовища, необхідних умов для розвитку потреб і інтересів кожної дитини для її духовного зростання, фізичної досконалості, прояву самостійності, реалізації своїх задумів і бажань, формуванням ігрової культури дітей.

Заклад дошкільної освіти є комунальним закладом, тому матеріальне та фінансове забезпечення гарантує місцевий бюджет. Завдання адміністрації полягає в оптимальному його прогнозуванні, плануванні та цільовому використанні. Варто відмітити, що осторонь наших проблем які стосуються матеріальних затрат, не стоїть Клесівська селищна рада.

Так у 2022 році всі кошти направлені на створення належних умов перебування дітей у ЗДО, дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, забезпечення діяльності оснащення освітньо-виховного процесу.

На будівельні матеріали у захисну споруду ПРУ було використано 43566 грн. 81 коп., на встановлення вентиляційної системи у підвал 143946 грн.

Велику підтримку щодо питання покращення матеріальної бази закладу маємо з боку батьківської громади.

В кожній віковій групі та у всіх приміщеннях ЗДО зроблено косметичний ремонт та проведено генеральне прибирання. У всіх групах обладнано та оновлено освітнє середовище, яке відповідає сучасним вимогам. Завдяки тісній співпраці педагогічного колективу та батьків, залучення коштів, отриманих від благодійних внесків батьків, дозволило проводити заходи, які поповнили матеріально – технічну базу ЗДО.

 В кожній віковій групі створені тематичні панно, які слугують  не тільки для декору, а й для використання їх як наочності за освітніми напрямами БКДО, тобто використовуємо весь простір кімнат для освітньої роботи. Упродовж року осередки груп змінювались відповідно до сезону та пріоритетного завдання закладу. Вперше, педагоги широко почали використовувати підлогу для навчання ( дидактичні рамки, доріжки, розв’язування кросвордів, ребусів та інше).   

Облаштовано ігрові майданчики, але на жаль не для всіх вікових груп, так як не передбачено на території закладу 4 ігрові майданчики. Відремонтовано та пофарбовано споруди та обладнання на ігрових ділянках і спортивному майданчику.

Поповнили ігрові осередки груп різноманітними цікавими іграшками та дидактичними іграми згідно віку  (всі вікові групи).

У закладі своєчасно привезений та замінений пісок.

На сьогодні в закладі є ще ряд невирішених проблем:  капітальний ремонт зовнішніх стін основної будівлі закладу. Потребують ремонту допоміжні  кімнати харчоблоку ЗДО,  часткова заміна обладнання на харчоблоці. Пріоритетними напрямами у сфері матеріально-технічного і матеріального забезпечення освітньої діяльності на наступний рік залишаються подальше створення безпечного освітнього середовища: обладнання і оснащення педагогічного процесу, усіх видів діяльності дітей, їхнього побуту, ігрових куточків, фізкультурно-оздоровчої, медичної бази, умов праці робітників закладу. Не менш важливим залишається придбання ноутбуків та принтерів для освітньої роботи вихователів.

4. Організація харчування дітей

 Для правильної організації раціонального харчування дітей на основі перспективного чотиритижневого сезонного меню погодженого з територіальним органом Держпродспоживслужби та з урахуванням наявності продуктів складалось щоденне меню. Проводився аналіз виконання норм харчування один раз на 10 днів. Здійснювався суворий контроль за умовами зберігання, дотриманням строків реалізації продуктів харчування та технологією приготування їжі, відбирались добові проби медичною сестрою.

 Організація харчування дітей пільгових категорій здійснюється відповідно до діючого законодавства України:

- діти з малозабезпечених сімей;

- діти воїнів в кого є посвідчення учасника бойових дій.

- діти ВПО;

- діти-сироти, діти-інваліди, діти позбавлені батьківського піклування, ці категорії дітей харчуються безкоштовно за рахунок коштів місцевого бюджету.

 Рішенням Виконавчого комітету Клесівської селищної ради було прийнято вартість харчування дітей у ЗДО становить 60 грн. на одну дитину. Це дозволило урізноманітнити меню та підвищити норми споживання харчових продуктів, хоча, як  показала практика, цих коштів не вистачає для виконання  норм харчування в повному обсязі.

Рада закладу з харчування  контролювала організацію харчування  відповідно до плану  роботи.

Харчування у порівнянні з минулими роками по окремих продуктах  харчування  має значне покращення.

 На основі накопичувальної відомості обліку витрат продуктів на одну дитину проводили аналіз та корекцію виконання натуральних норм харчування. Аналіз показав, що за 2023 рік: І квартал – 88,5%; ІІ квартал - 90 %.

 Питання харчування дітей систематично розглядалися на виробничих нарадах, зборах трудового колективу, нарадах при директорі; аналізувалися показники, розроблялися заходи щодо їх покращення.  

5. Медичне обслуговування дітей в ЗДО

Заклад дошкільної освіти має медичний кабінет. Його обладнання не відповідає нормативним вимогам. Медичне обслуговування дітей закладу забезпечує  сестра медична  Оленіч Т.О.

  Протягом навчального року та під час адаптивного карантину через пандемію COVID-19, всі працівники закладу суворо та постійно дотримувались всіх карантинних вимог відповідно до діючих державних нормативних документів  та Регламенту роботи ЗДО «Дзвіночок» в умовах адаптивного карантину, затвердженого наказом ЗДО «Дзвіночок» Клесівської селищної  ради № 32  від  25.08.2020. Та попри все, колектив  закладу приділяв велику увагу формуванню здоров’язбережувальної компетентності дітей. Ефективність оздоровчих заходів визначалася тим, що поєднувалася тривала комплексна інтенсивна оздоровчо-профілактична робота з педагогічними заходами в умовах звичайного режиму життя дошкільників. Дитину оточують кваліфіковані педагоги,  медична сестра, які здійснюють постійний моніторинг стану здоров’я дітей, захворюваності, організації раціонального харчування, контроль за виконанням оздоровчих заходів, призначень лікаря, підтримують інтерес дитини до власного здоров’я.

Належним чином була оформлена обов»язкова документація, своєчасно складаються плани роботи і звіти. Здійснювались антропометричні виміри в садових групаз ЗДО – щоквартально, перевірка постави, огляд на педикульоз.

Працівники закладу дошкільної освіти двічі на рік, згідно графіку, проходять обов»язковий медичний огляд відповідно до наказу МОН України від 25.11.2011 №1365 «Про посилення контролю щодо проходження обов»язкових медичних оглядів працівниками дошкільних навчальних закладів». Порушень не було.

Аналіз стану здоров’я дітей

Всього дітей

Група фізичного виховання

Група здоров’я

основна

спеціальна

І

ІІ

ІІІ

78

57

21

57

18

3

100 %

73 %

 27%

 73 %

23 %

   4%

Педагогами здійснювався диференційований та індивідуальний підхід до дітей під час проведення занять з фізичної культури, організації рухового режиму впродовж дня, гартувальних заходів, підбору рухливих ігор, ігор-естафет тощо.

Для вирішення завдань фізичного розвитку та забезпечення організованої та самостійної діяльності дітей дошкільного віку на свіжому повітрі ми  використовуємо  всі доступні ресурси закладу. 

З метою зниження захворюваності дітей велике значення приділялось загартуванню дітей в умовах ЗДО та сім’ї. Проводились оздоровчі заходи: загартування повітрям і водою, часнику, цибулі, лимонів.

Проводився повсякденний контроль за чітким виконанням режиму дня, тривалості прогулянок, санітарним станом приміщень, одягом дітей відповідно температурному режиму, що забезпечує тепловий комфорт дитини. Протягом року проводились спортивні свята,  розваги,  Дні здоров’я, Тиждень Здоров’я.

В закладі створена система оздоровчих та фізкультурних заходів.

Аналіз захворюваності за 2022 рік показав, що порівняно з минулим 2021 роком вона трохи зменшилась. Таке невелике зниження захворюваності пояснюється ще й тим, що в закладі  проводиться різноманітна профілактична робота.

Попри все, простежується відсоток простудних захворювань у січні та листопаді 2022 року.

За 2022 рік 2621 днів пропущених дітьми по хворобі, це  25 %:

Найбільше простудних захворювань зафіксовано в групі дошкільного віку «Бджілка» вихователі Микосянчик Н.В., Оленіч К.Л., групі «Малятко» вихователі Макарицька М.В., Гайдим Я.А. Найменша захворюваність відзначена в старшій та середній  групах: «Казка» вихователі Тимошицька І.Г., Мартинюк Л.О., група «Сонечко» вихователі Овейчик Г.А., Левчук М.Д.

У кожній віковій групі здійснювався індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчої роботи та заповнювався листок здоров’я вихованців  за результатами обстеження дітей  та антропометричними вимірюваннями.

            Протягом навчального року медичною сестрою та дирекцією  ЗДО на заняттях з фізичної культури проводились заміри моторної щільності. Результати замірів свідчать про те, що моторна щільність занять в усіх вікових групах коливалася у межах норми від 50% до 70%.

      На жаль, у закладі немає фізкультурної зали, що заважає виконанню у повному обсязі завдань з фізичного виховання відповідно до Державного стандарту дошкільної освіти.

Питання відвідування постійно трималося на контролі адміністрації закладу.

 У всіх вікових групах відвідування зафіксовано приблизно на однаковому рівні. Високий відсоток пропусків можна пояснити тим, що заклад не відвідують діти, з якими є кому залишитися дома побоювання  дорослих через повітряні тривоги та нагнітання паніки щодо обстрілів з боку країни агресора. Підсумки  відвідування аналізувалися на нарадах при директору (щомісячно) та виробничій нараді.

6. Моральне та матеріальне стимулювання працівників,

організація їх відпочинку та оздоровлення:

У  закладі дошкільної освіти «Дзвіночок» ведеться робота по моральному та матеріальному стимулюванню педагогічних працівників та обслуговуючого персоналу.

При отриманні щорічної основної відпустки  працівники отримують,  крім відпускних,  оздоровчі в розмірі місячного посадового окладу. Працівникам, які перебувають на лікарняних, виплачують кошти за рахунок фонду та підприємств, але протягом 2022-2023 н.р. таких випадків не було.

Всі педагогічні працівники отримують доплати за вислугу років та категорію згідно тарифікації.

За наказом відділу освіти Клесівської селищної ради за № 28-К від 11.05.2022 року  встановлено всім педагогічним працівникам ЗДО 10% - за престижність професії. Медична сестра, завгосп, кухарі, машиніст з прання та підсобні працівники харчоблоку  отримують згідно Колдоговору за  важку та напружену роботу додаткові дні відпустки. Однак, на відміну від педагогічних працівників, при наданні основної відпустки є обмеження для технічного персоналу (під час дії воєнного стану в Україні.  Медична сестра, помічники вихователів, працівники харчоблоку та пральні отримують доплату за шкідливі умови праці відповідно до атестації робочих місць.

7. Забезпечення оптимальних умов праці та соціального захисту  працівників ЗДО

Між адміністрацією і трудовим колективом закладу укладений Колективний договір на 2022-2027 рр., зареєстрований  та  ухвалений на зборах трудового колективу ЗДО «Дзвіночок» протокол № 1 від 09.09.2022 р. Цей договір є нормативним актом, на підставі якого здійснюється регулювання соціально – економічних, виробничих і трудових відносин.

 Зобов’язання адміністрації, передбачені колективним договором, ретельно виконуються.

Між адміністрацією та трудовим колективом існує тісний зв’язок. Дирекцією узгоджуються з представником трудового колективу усі накази щодо тарифікації педагогічних працівників, преміювання, нагородження, стягнення, встановлення надбавок.

Мікроклімат в колективі можна визнати добрим. Створені належні  умови для здійснення освітньо-виховної роботи,  відносини з керівництвом та колегами стабільні, доброзичливі. Кожен працівник добросовісно відповідає  за свій об’єм роботи, з відповідальністю відносяться до виконання своїх функціональних та посадових обов’язків. Творча атмосфера у колективі відповідає високому рівню. А тому провідним у роботі  закладу є забезпечення фахового удосконалення щодо формування освіти, реалізації принципів її гуманізації, демократизації, переорганізації процесу навчання та головне - розвитку особистості дитини.

Розділ ІІ

1. Результативність освітньо - виховного процесу

В зв’язку з процесами модернізації дошкільної освіти великої уваги набуває створення сприятливих умов для розвитку дитини. Цьому сприяє впровадження інноваційних освітніх технологій в освітній  процес, забезпечення педагогічного колективу новою методичною літературою, періодичним підписним виданням, сучасним дидактичним матеріалом. Працюючи над виконанням річних завдань, педагогічний колектив систематично використовував у роботі інтерактивні форми співпраці з дітьми та батьками.

Плануючи роботу своєї вікової групи, вихователі враховували вимоги  освітньої програми «Українське дошкілля» та завдання нового  Базового компонента дошкільної освіти, план і режим роботи закладу. Графіки музичних та фізкультурних занять розробляються і затверджуються дирекцією з дотриманням протиепідемічних заходів (під час дії карантину, який на даний час припинився).

Основною формою організаційної роботи освітньої діяльності дітей дошкільного віку у нашому ЗДО залишаються заняття з різних видів діяльності. У закладі вихователі проводять заняття індивідуальної та групової форми організації, тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані, підсумкові. Тривалість занять для дітей  молодшого дошкільного віку – 15-20хв.; старшого віку – 25-30хв.

Під час планування освітньої роботи педагоги дотримуються вимог інструктивно-методичних рекомендацій,  листів МОН України щодо питань організації роботи закладів дошкільної освіти та чинних програм, враховуючи граничне навантаження на дитину, передбачене раціональне чергування видів діяльності, доцільне використання місць для проведення занять. Складаючи розклад занять, планували заняття переважно у першій половині дня.

 Предметно – розвивальне середовище в групах можна охарактеризувати як таке, що відповідає інноваційним вимогам: створені комфортні, сприятливі умови для розвитку дитини в самостійній і спільній діяльності. Враховано розподіл дитячої активності.

Два рази на рік вихователем-методистом ЗДО разом з вихователями  проводиться моніторинг  рівня знань дітей,  результативності виконання завдань освітніх ліній  по всім віковим групам. Організована освітньо-пізнавальна діяльність планувалась відповідно до завдань освітньої  програми з урахуванням умов розвивального предметного, природного, соціального середовища і потреб, інтересів, запитів, здібностей дітей.

Моніторингом основних компетенцій дітей відповідно до напрямів БКДО,  було охоплено на початку року -  70  вихованців, на кінець року –78. У зв’язку з воєнним станом частина дітей  не відвідують заклад та не були залучені до обстеження.                                                                                            Моніторингом були охоплені всі групи.

Зведені результати свідчать про наступне:

№ з/п

Вікова група

Всього дітей

Кількість дітей з високим рівнем з числа обстежених

Кількість дітей з достатнім  рівнем з числа обстежених

Кількість дітей з середнім рівнем з числа обстежених

Кількість дітей з початковим рівнем з числа обстежених

1

«Сонечко»

Середній   вік

Левчук М.Д.

Овейчик Г.А.

25/29

П. р.

3/12%

К. р.

7/24%

П. р.

8/32%

К. р.

8/28%

П. р.

8/32%

К. р.

8/28%

П. р.

6/24%

К. р.

6/20%

2

«Бджілка»

Старший вік

Барська Л.П.

Лопушанська Н.С.

30/28

-

3/10%

10/33%

11 /40%

9 /30%

   13/46%

11/37%

1/4%

3

«»

 старший вік

Черней Н.Д.

Шаманська А.

40/37

5/12%

17/46%

23/58%

16/43%

11/28%

3/8%

1/2%

1/3%

Отже, виходячи з результатів оцінювання, можна зробити наступні висновки: кожна дитина в певній мірі реалізувала свій потенціал, вона жила та діяла на рівні своїх оптимальних вікових і індивідуальних можливостей. Протягом року чітко простежується як загальна тенденція позитивної динаміки змін щодо підвищення рівня знань, умінь, навичок дітей, так і тенденція позитивної динаміки змін кожної дитини.

        Результати обстеження рівня розвитку вихованців закладу за минулий навчальний рік засвідчують, що педагогічний колектив на достатньому рівні виконує завдання, висунуті Державним стандартом та нормативними документами. Аналіз показав, що освітньо – виховна робота ведеться на належному рівні.

Під час проведення моніторингу виявлено різні прояви компетенції дітей за освітніми напрямами  Базового компоненту дошкільної освіти які мали різний характер формування. Найбільш успішні показники за освітніми напрямами «Особистість дитини», «Гра  дитини», «Дитина у природному довкіллі»,  «Дитина у світі мистецтва». Найнижчі показники належать освітнім напрямам «Дитина в соціумі» та «Мовлення дитини».

На думку вихователів, основна причина недостатніх знань дітей за деякими освітніми напрямами  полягає в тому, що  рівень розвитку дітей у групах різний, тому і загальні показники компетенцій  дітей різніпри цьому, вихователі вважаютьщо освітні завдання, які заявлені  в програмі розраховані на ідеальну дитину. Для успішної реалізації поставлених завдань освітній процес передбачає індивідуальні форми роботи з малятами.

Варіативність використаних методичних заходів, співпраця всіх служб закладу, підвищення рейтингу закладу  є певними чинниками, які впливають на підвищення рівня професійної компетентності педагогів, на якість вирішення завдань  плану роботи ЗДО.

Пріоритетні завдання, визначені відповідно  плану роботи ЗДО на 2022/2023 навчальний рік виконані в повному обсязі.

Одним із пріоритетних напрямків в роботі педагогів зі старшими дошкільниками було формування життєвої компетентності дошкільника, здійснення підготовки дітей до школи, соціалізація дитячої особистості, надання кваліфікованої допомоги дитині у формуванні елементарних навичок навчальної діяльності та адаптації до нових соціальних умов. Належне місце в підготовці дітей до школи займали фронтальні інтегровані, комплексні, тематичні та індивідуальні заняття. Організації виховання та розвитку дітей проводилась у розвивально-тематичному напрямку.

Згідно проведеного моніторингу та тісної співпраці з батьками вихованців старшого дошкільного віку, слід зазначити, що готові до навчання в школі -  42 дошкільників.

З метою пропагування дошкільної освіти та більш глибокого ознайомлення з роботою дошкільного закладу впродовж навчального року педагогами закладу постійно надавались фото та відео звіти педагогічної роботи з вихованцями закладу: світкові заходи, організована освітня діяльність, виставки дитячих та колективних робіт та ін., які були опубліковані у соцмережі фейсбука. Завдяки партнерській взаємодії адміністрації та педагогів, батьки вихованців були повноцінними учасниками освітнього процесу в закладі.

Заслуговує на увагу творчий підхід вихователя-методиста щодо вибору внутрішніх ефективних форм роботи із педагогічними працівниками. Це консультації, круглий стіл, педагогічні години, семінар-практикум, тематичні виставки, консультації, творчі звіти педагогів, що атестуються.

Всі педагоги дошкільного закладу протягом 2022/2023 н.р. були учасниками  вебінарів, тренінгів, які проводилися в онлайн режимі Zoom. Google Meet.

Не дивлячись на досягнення, які має дошкільний заклад, на цей час заклад потребує покращення матеріальної-технічної бази, необхідні кошти для встановлення протипожежної системи сигналізації, обробку даху протипожежною речовиною, встановлення заземлення.

  • Організація з охорони праці та безпеки життєдіяльності

З метою виконання програм з дошкільної освіти в умовах воєнного стану, забезпечення належної взаємодії з дітьми та батьків вихованців педагогічний колектив налагоджував різні форми співпраці використовуючи групи Viber для допомоги дитині у здобутті дошкільної освіти разом з батьками.

Отже, заплановану роботу в 2022/2023 н.р. можна вважати виконаною на 70%.

Від імені всього колективу нашого закладу і наших вихованців хочу подякувати селищній раді, працівникам закладу, батькам наших вихованців за спільну допомогу у забезпеченні функціонування закладу. Сподіваємося на подальше розуміння у роботі та тісну співпрацю в цей нелегкий для наших дітей час. Все буде Україна, разом до Перемоги!

Дякую за увагу!

           

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.